Sobilikud mänguasjad beebile vanuses 3-6 elukuud

Sobilikud mänguasjad beebile vanuses 3-6 elukuud

Kui laps jõuab sellesse vanusevahemikku avastab ta kui vahvad on tema enda käed, sest nüüd ei ole need enam tugevasti rusikasse surutud. Ta paneb oma käsi suhu ja haarab mänguasju. Samuti hakkab ta mänguasjade järele sirutama ja õige pea õpib ta mänguasju käest kätte andma. Laps õpib ka oma rannet pöörama, mis võimaldab tal enne mänguasja suhu panemist seda igast küljest uurida.

Tee kindlaks, et kõik lapsele antavad mänguasjad on sobilikud suhu panemiseks (vaata märgistust siltidel)! Ära kunagi aseta elastikust/venivat mänguasja lapse hälli või lamamistooli kohale (on oht lapse lõksu sattumiseks)!

Tegelustekk – see on alus koos rippuvate mänguasjadega ja/või on sul võimalus sinna ise mänguasju riputada. Beebi jaoks, kes on veel horisontaalselt alusel, muudab tegelustekk tema elu huvitavaks. Sinu beebil on võimalus lüüa vastu mänguasju ning neid sikutada, keerutada ja kõristada.

Kerged kõristid – beebidele meeldib kära teha. Anna talle kõristi ja vaata, kuidas ta seda raputab. Lisaks pane mängima muusika, siis saab beebi muusikategemises kaasa lüüa. Sellises vanuses beebid armastavad muusikat ning on hakanud hindama ka rütmi. Mõned kõrinad on läbipaistvad, mis võimaldavad beebil vaadata ja uurida, mis seda kõva häält teeb.

Riputatavad mänguasjad – mängimiseks on head rippuvaid, piiksuvaid ja sikutatavad mänguasjad, mida on võimalik riputada käru, lamamistooli ja turvahälli külge. Siis on pikal autosõidul või jalutuskäigul kärus olles lapsel võimalus uurida neid erinevaid häält tegevaid ning haaratavaid mänguasju.

Pehmed mänguloomad – selles vanuses hakkab paljudel lastel tekkima kiindumus mingi kindla pehme mängulooma vastu. Ära paku lapsele kaisutamiseks traadiga fikseeritud kõrvakeste või sabaga loomi. Need võivad kergesti läbi kaisulooma riide tulla ja last vigastada. Lapse jaoks parimad on külgeõmmeldud detailidega „kaisukad“. Plastikust silmade ja suuga mänguasi on samuti potentsiaalseks ohuks lapsele. Ära anna lapsele ka kellukeste, nööbikeste, paelakeste ja lõngaga dekoreeritud mänguasju (oht detaile alla neelata ja lämbuda)!

Kummist piiksuvad mänguasjad – kõik pigistatavad ja haaratavad mänguasjad on selles vanuserühmas väga populaarsed. Kummist mänguasjad on ideaalsed vannitamise jaoks. Kui selline mänguasi on teie vannitamiste kaaslaseks võid kindel olla, et kuuled vannis palju piiksatusi ja lapse lõbusaid kilkeid.

Paksude lehtedega raamatud – igas vanuserühmas tuleb lapse arengule kasuks raamatute ettelugemine. Paksude lehtedega raamatud on vastupidavad suhu panemisele ja ilastamisele. Sinu hääle kuulamine aitab beebil aru saada kõne rütmist.

Värvilised närimisrõngad –  siis, kui lapse igemed valutavad ei ole midagi paremat, kui lutsutada pehmet plastikust rõngast. Varu närimisrõngaid külmkappi, et pakkuda beebile külma leevendust siis, kui tal seda vaja peaks minema. Ära aseta närimisrõngaid sügavkülma (närimisrõngas ja beebi suu ei kannata jääkülma)!

Beebitekk – tekike on hea selleks, kui võtad lapsega ette mingi vahva teekonna. On siis selleks pargis jalutamine või pikem reis. Aseta tekike murule/põrandale ja sa tead, et beebil on alati tuttav ja puhas koht tegeluseks olemas.

 

Allikas: www.babycenter.com

Toimetas: Maarja Säde